Dlaczego warto zdawać prawko na automat?

Od 2009 roku w Polsce możliwe jest podejście do egzaminu na prawo jazdy obejmujące tylko samochody posiadające automatyczną skrzynię biegów. Choć od tego czasu minęło już 13 lat, to nadal jest to w naszym kraju pewnego rodzaju egzotyka. Samochody z automatyczną skrzynią biegów są droższe od tych z manualną. Także ich systematyczna diagnostyka i ewentualne naprawy znacznie przewyższają cenowo klasyczne auta.

Jednak czy to powinno zniechęcić potencjalnych zdających? Zdecydowanie nie!

Automaty z każdym rokiem zyskują na popularności. Manualna skrzynia biegów odchodzi do lamusa, a samochody elektryczne i hybrydowe przestają być przyszłością, a stają teraźniejszością. Z czasem w Polsce prawko z kodem 78 stanie się standardem, a usługi związane z automatami staną się znacznie tańsze i bardziej opłacalne.

Co dobrego niesie prawo jazdy na automatyczną skrzynię biegów?

Przede wszystkim egzamin jest o wiele prostszy i mniej stresujący. Odchodzi pilnowanie biegów, sprzęgła czy obrotomierza. Możemy skupić się na samej jeździe i pilnowaniu zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Poza tym praktycznie nie ma różnic. Nadal trzeba odbyć 30 godzin jazdy oraz zdać standardowy egzamin teoretyczny.

Co ciekawe, egzamin najczęściej zdajemy w tym samym samochodzie, w którym odbywamy naukę. Jako że WORD nie posiada automatów, to najczęściej za niewielką opłatą szkoła jazdy wypożycza auto, którym jeździliśmy.

Oczywiście, jeśli chcielibyśmy jednak móc prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów, to do egzaminu musimy podejść raz jeszcze (teoretycznego i praktycznego).

Jednak dla osób, którym sporą trudność sprawia wykształcenie podzielności uwagi podczas jazdy, jest to idealne rozwiązanie. Jazda automatem pomoże wykształcić spokój i opanowanie na drodze, a jeśli konieczne okaże się zdanie egzaminu po raz drugi, to nauka klasycznej jazdy będzie zdecydowanie prostsza i pewniejsza.

Prawo jazdy na auto z automatyczną skrzynią biegów możesz zdawać w Inowrocławiu. Ośrodek Szkolenia Kierowców Tomasz Matkowski przygotuje Cię do egzaminu, jak również udzieli możliwości zdawania egzaminu w tym samym aucie, w którym odbywała się nauka. Na dodatek kurs prawa jazy kat. B na automat jest w tej samej cenie, co na klasyczne prawo jazdy!

Skontaktuj się z nami już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content